sałatka z lososia
Przepis na łososia na parze dla dwóch osób
Lipiec 24, 2017
miecznik w makaronie Paccheri
Prawdziwa, rybna uczta!
Lipiec 24, 2017
Pokaż wszystkie

Ryba zdrowia i urody Ci doda!

Wizyta w restauracji rybnej jest jak wizyta w salonie odnowy biologicznej. I bynajmniej, nie mamy tu na myśli smażalni ryb! Właściwości zdrowotne frutti di mare znane są od zarania dziejów. A jako, że za zdrowiem idzie w parze uroda – nie sposób im się oprzeć. Jednak dane dotyczące spożywania owoców morza przez Polaków są alarmujące. Okazuje się, że po ryby sięgamy dwukrotnie rzadziej niż pozostała część Europy.

Eliksir młodości

Zamiast umawiać się na wypełnienie zmarszczek w salonie piękności, odwiedź restaurację rybną. Nie dość, że zjesz pełnowartościowy posiłek i miło spędzisz czas to jeszcze ryba spowoduje, że Twoje zmarszczki się wygładzą! Zawarta w owocach morza witamina A, E oraz kwas omega-3 wpływają na kondycję naszej skóry i powoduję, że staje się ona bardziej promienna i wypoczęta.

Wspaniały budulec

Ryby są ponadto źródłem łatwoprzyswajalnego białka. W ich przypadku mówimy o przyswajalności na poziomie ponad 90%! Dla kontrastu, warto wspomnieć, że w białkach pochodzenia mięsnego, procent ten sięga około 75%. Wysoka wartość odżywcza i egzogenne aminokwasy spowodują, że praca nad sylwetką stanie się czystą przyjemnością. Co więcej, zawarte w rybach kasy omega-3 są także budulcem błon w układzie nerwowym oka. Pozytywnie wpływają one na jego siatkówkę, przez co chronią je także przed chorobami i infekcjami.

Koniec z huśtawką nastrojów!

Nasze zdrowie nie ogranicza się jedynie do kondycji fizycznej. Aby osiągnąć pełnię zadowolenia, nie możemy pominąć naszej psychiki. I tu znów odwołamy się do porównania, że lepiej odwiedzić rybną restaurację, aniżeli zaliczyć sesję u psychologa, prawda? Choć Finlandia nie napawa nas optymizmem, jeśli spojrzymy na panujące w niej warunki pogodowe i ilość docierających do niej promieni słonecznych, to Finowie za sprawą diety bogatej w ryby (sięgają po nie praktycznie codziennie) – najrzadziej popadają w depresję. Jak potwierdzają badania, wprowadzenie do diety większej ilość kwasów omega-3 w postaci ryb ma pozytywny wpływ na nasz stan emocjonalny.

Inwestycja w zdrowie

Bez wątpienia o dobrych właściwościach ryby moglibyśmy pisać wiele. W sferze zdrowia warto także dodać, że zmniejszają one ryzyko zachorowania na nowotwory, przeciwdziałają anemii, wspierają rozwój płodu, a następnie wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Poprawiają pamięć, wpływają na naszą koncentrację, zapobiegają demencji, są wspaniałymi naturalnymi lekami przeciwzapalnymi, a nawet zmniejszają ryzyko zachorowania na astmę lub łagodzą jej skutki.

Dlatego zastanów się dwa razy, czy nie lepiej zamiast wizyty w restauracji typu fast-food, nie wrzucić na ząb dawki zdrowia, którą znajdziemy praktycznie w każdej smażalni ryb i restauracji rybnej.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok